Albumy :: Zarejestruj się :: Zaloguj :: Ostatnio dodane :: Ostatnie komentarze :: Najpopularniejsze :: Top Lista :: Ulubione :: Szukaj
Strona główna > Teatr > Wydarzenia
42nd Street - 42 ulica - musical Gliwickiego Teatru Muzycznego
Na zdjęciu: Oksana Pryjmak (Peggy Sawyer), Marek Kaliszuk (Billy Lawlor)

Muzyka: Harry Warren
Teksty piosenek: Al Dubin
Libretto: Michael Stewart i Mark Bramble
Przekład: Jacek Mikołajczyk
Reżyseria: Maria Sartova
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Biernacki
Scenografia: Jerzy Boduch

Niezapomniane przeboje Broadwayu nareszcie po polsku! Lullaby of Broadway, You're Getting To Be A Habit With Me, 42nd Street i inne piosenki Harry'ego Warrena, króla hollywoodzkiego musicalu lat 30. i 40., w jednym z największych sukcesów w historii amerykańskiego teatru! Wielka gwiazda musicalu Dorothy Brock ma wystąpić w Królowej Broadwayu Juliana Marsha - reżysera, który dzięki temu spektaklowi w imponującym stylu powraca na nowojorską scenę. W czasie prób dostrzega, że w jej cieniu zaczyna coraz wyraźniej błyszczeć talent młodej chórzystki Peggy Sawyer. Czy Dorothy rzuci wyzwanie rywalce, czy też ustąpi jej pola, poświęcając karierę dla miłości? Czy Peggy z teatralnego kopciuszka stanie się kolejną gwiazdą Broadwayu?

Wielki turniej gwiazd na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego. W roli Dorothy - Grażyna Brodzińska, po sukcesie Hello, Dolly! mierząca się z kolejną legendarną musicalową rolą. Jako Peggy - Oksana Pryjmak, laureatka Złotej Maski za tę właśnie rolę. Bernard Krawczyk, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych śląskich aktorów, związany z Teatrem im. S. Wyspiańskiego w Katowicach jako Julian Marsh i Marek Kaliszuk, niezapomniany Ren z gliwickiego Footloose, w roli młodego gwiazdora Billy'ego. Zespół Gliwickiego Teatru Muzycznego w układach Jacka Badurka - choreografa warszawskich Kotów; Maria Sartova - autorka sukcesu Hello, Dolly! - z paryskim wdziękiem czuwająca nad całością; słowem: wszystkie siły i środki Gliwickiego Teatru Muzycznego w służbie kolejnego wielkiego musicalowego przedsięwzięcia!
Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar
Informacja o pliku
Nazwa pliku:42ulica_008 (O.Pryjmak, M.Kaliszuk).jpg
Nazwa albumu:zbyszek / Wydarzenia
Słowa kluczowe:42nd Street 42 ulica musical Gliwicki Teatr Muzyczny
Byline:Tomasz Zakrzewski
Rozmiar pliku:163 KB
Wymiary:707 x 1000 pikseli
Wyświetleń:301 razy
URL:http://foto.etnofoto.net/displayimage.php?pos=-403
Ulubione:Dodaj do Ulubionych
Strona Silesia Kultura